Osman TUTUM

Genel Müdür / Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Bursa ili Çekirge ilçesinde dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilimi Sakarya’da tamamladıktan sonra 2004-2009 yıllarında Pamukkale Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldum. 2006 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümüne giriş yaptım ve 2011 yılında mezun oldum. 2015 yılında Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine İmalat Mühendisliği’ni kazandım ve halen okumaktayım.

2010 – 2013 yılları arasında Kurucusu olduğun Madde1 Bilişim’i işlettim.

2013 yıllın da Netadım Bilişim Ltd. Şti.’yi Pamukkale Teknokent’e sunmuş olduğumuz projenin kabulü sonrası kurdum ve halen şirketimizin bilişim sektöründe bir mihenk taşı olarak güçlenmesi için faaliyetlerime şirkette devam etmekteyim.

2015 yılına geldiğimizde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na vermiş olduğum projenin kabulü sonrası Ayb Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini Pamukkale Teknokent’te kurdum. Ayb Teknoloji kurulduğu günden bu yana proje yöneticisi olarak başında bulunduğum çeşitli Devlet projelerinde (TUBİTAK, KOSGEB) bulundu ve projelerini başarılı bir şekilde devam ettirdi ve bitirdi.

2015 yılı Ocak ayında kurulan CEO Ödeme Kuruluşu Anonim Şirketi’nin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 27 Haziran 2013 tarih ve 28690 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6493 no’lu “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun”, yönetmelik ve tebliğleri yerine getirmek ve faaliyetine devam üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na “Faaliyet İzni” başvurusu yapan firmanın şirket kurucu ortakları arasında yerimi aldım ve Bilgi İşlem Müdürü göreve başladım.

2018 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na 19 Haziran 2015 yılında “Faaliyet İzni” başvurusu yapmış CEO Ödeme Kuruluşu Anonim Şirketi’nde halen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ile Genel Müdürlük görevime devam etmekteyim.