Hakkı ÇELİK

Yönetim Kurulu Başkanı

1980 yılında Zonguldak ilinin merkezine bağlı bir köyde doğdum. İlköğretim, Orta Öğretim ve Lise Öğretimimi Zonguldak ilinde tamamladıktan sonra Almanca eğitimimin ardından İngilizce eğitimimi Antalyada tamamladım.Özel olarak Bilgi Teknolojileri eğitimimide Antalyada almaya devam etmekteyim.

1997 - 1999 yılları arasında İstanbulda Metal Yapı holdingde yaklaşık 1,5 yıl çalışarak ilk iş hayatıma Muhasebe biriminde başladım.

1999 - 2000 yılları arasında İstanbulda Metsis Metal Limited Şirketinde 1 yıl süreyle Muhasebe Müdürü olarak çalıştım.

2001 - 2009 yılları arasında Antalyaya yerleşerek Turizme yönelik çalışan bir çok otelde son 5 yılı yöneticilik vasfı ile geçen, yaklaşık 8 yıllık bir turizm deneyimi kazanmanın yanında çeşitli ülkelerin yeni gelişmekte olan pazarları, kültürel yapıları v.s. birçok kazanımlar edindim.

2009 yılında DE-HA Ödeme Sistemleri Bilişim Elektronik Tic. Ltd. Şti. (Onaymatik) şirketini kurarak bilişim sektörüne ve bunun yanında o dönemlerde henüz denetimi olmayan ama çığ gibi büyümekte olan kurumların ürettikleri faturaların tahsilatına aracılık hizmetleri faaliyetini dürüst bir çizgide yürüttüm. (DE-HA Ödeme Sistemleri Bilişim Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak 2015 yılından itibaren sadece Bilişim Teknolojilerine ve İletişim hizmetleri sunmaya devam etmekteyim.)

2015 yılında CEO Ödeme Kuruluşu Anonim Şirketi’ni Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 27 Haziran 2013 tarih ve 28690 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6493 no’lu “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun”, yönetmelik ve tebliğleri yerine getirmek ve faaliyetine devam üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na “Faaliyet İzni” başvurusu sürecini yürüterek şirket kurucu ortakları arasında yerimi aldım ve kurucu ortaklarca şeçilerek şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktayım.